Після звільнення смт.Клевань 1 та інших сіл Клеванського району від німецько-фашистських окупантів школа почала працювати з 10-го березня 1944 р.
Директором школи (за наказом Клеванського райвно) був призначений Борис Наумович Савчик.
Працювало 10 класів. Класоводами I-IV кл. працювали: Савчик Г.М., Бусел М.М., Євушко Н.М., Фінкевич Є.А.
В V-VII кл. працювало лише 5 вчителів, а саме: Максимчук П.Д., Рачкелюк М.Р., Редліх Л.В., Жмудовський Б.А., Преварський П.Ф. Жоден з вчителів, які працювали в V-VII кл., не мали відповідної освіти.
З 1-го березня 1944 р. кількість учнів збільшилась. Навчальний рік розпочався з 20-го грудня 1944 р. Заняття проводилося до 13-го липня 1945 р. По скороченій, очевидно, програмі.
Директор школи Савчик Б.Н. часто хворів, тимчасово виконували обов'язки директора Гаврильчик Є.А., Максимчук П.Д., а пізніше працював директором школи Преварський П.Ф.
Згідно з наказу Ровенського облвно з 30.VIII.1945 р. директором школи працював Виговський Федір Костянтинович.
В 1945 р. навчання розпочалося нормально - 1-го вересня. Працювало 13 кл. (5х-2, 6х-2, 7х-2, 8х-2, 9х-2 та 4 молодших).
Вперше, 13-го вересня 1945 р. відкривається 10-й клас.
Школа була більш-менш укомплектована , але умови навчання ще залишалися важкими: приміщення напіввідремонтовані, шибки вікон забиті здебільшого фанерою, подвійних рам не було, водяне опалення слабо гріло і т.д.
Наочних посібників з навчальних предметів не було. Навчальний рік закінчується 18-го червня .
4 липня 1946 був здійснений випуск 10-го класу, який закінчили 9 учнів.
В 1946-47 pp. школа була укомплектована педагогічними кадрами, надісланими з Міністерства освіти. Всього працювало 20 учителів.
Навчання проходило краще, ніж в попередні роки, але приміщення школи і матеріально-технічна база була в занедбаному стані. За цей рік часто змінювалися директори.
Виговський Ф.К. працював до 20.ХІ.1946 р.
Замінила його Могілевцева І.М., яка працювала до 27.ХІ.1947 року.
З 1.VII. 1947 р. директором призначено Бугрія Григорія Івановича.
Випуск учнів 10-го кл. проводив директор школи - це був другий післявоєнний випуск. Атестати зрілості отримали 17 учнів.
В підготовці школи бо навчального року діяльну участь брали батьки.
Школа почала навчання в 1948-47 р. в цілком відремонтованому приміщенні, повністю укомплектована педкадрами. Навчання проходило в нормальних умовах. Почала працювати при школі бібліотека.
Територія школи в той час була дуже мала (майданчик біля школи площею 250 м2).
В наступному навчальному році школа домоглася розширення території, райвиконком виділив ділянку землі при школі, де влаштували стадіон та навчальні дослідні ділянки, посадили сад.
З року в рік виконувався закон про обов'язкове семирічне навчання. Вчителі приділяли велику увагу справі організації міцного учнівського колективу, на який можна було б обпиратися у своїй навчально-виховній роботі.
Зміцнювалася матеріальна база.
Фізичний кабінет поповнився фабричними наочними посібниками.
Для поліпшення викладання біології в 1952 році при школі побудували теплицю.
В 1945 році школа своїми коштами побудувала інтернат (дві кімнати і кухня), в якому в 1955 р. влаштували шкільні майстерні по дереву і металу.
В 1955 р. під час літніх канікул школа побудувала новий будинок, де колись стояла стара хата.
Цей новий будинок побудований для інтернату. Але так як при школі не було хімічного кабінету, то його в цьому будинку і розмістили.
Буфет при школі працює з 1950 р.
В травні 1956 р. організовується робота шкільної їдальні. Учні одержують гарячі сніданки під час великої перерви, як в першу, так і в другу зміну.
За час з 1945 р. по липень 1957 р. школа дала відповідну освіту 1026 юнакам і дівчатам, а саме: закінчили курс семирічної школи і одержали свідоцтво - 651 учень.